Dlaczego Narodowy Marsz Życia?

Narodowy Marsz Życia to manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, wolności i niepodległości. To obywatelska afirmacja cywilizacji życia i wyraz solidarności z najbardziej potrzebującymi, zwłaszcza dziećmi poczętymi zagrożonymi przestępstwem, jakim jest aborcja i ofiarami tego przestępstwa, dziećmi które już nigdy się nie narodzą, ale także ich matkami i ojcami, tymi którzy często są także ofiarami tego dramatu. Narodowy Marsz Życia to  manifestacja w obronie naszych atakowanych wartości, praw, instytucji i dzieł.

Marsz odbędzie się 14 kwietnia, w Narodowe Święto Chrztu Polski. Zamanifestujemy także naszą wdzięczność  i odpowiedzialność za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski. Stąd nasze hasło: NIECH ŻYJE POLSKA! Niech żyje w swoich rodzinach i dzieciach, niech żyje w narodzie, który jest rodziną rodzin, niech żyje w niepodległym państwie wśród suwerennych ojczyzn, niech żyje w kulturze, która rodzi się z wiary, nadziei i miłości.

Dziś, gdy wielu Polaków uznało, że naród porzucił sprawę cywilizacji życia i praw rodziny, całe dziedzictwo świętego Jana Pawła II,  konieczny jest nowy zryw odpowiedzialności. Waży się społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny. Nikt z nas nie powinien więc stać z boku z opuszczonymi rękoma. Niech nas zobaczą! Niech Narodowy Marsz Życia pokaże światu i społeczeństwu Polskę, nasz naród – rodzinę rodzin, która chce żyć.

ORGANIZATOR:

WSPÓŁORGANIZATOR:

PARTNERZY

PATRONAT HONOROWY:

SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI - CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO
W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU INICJATYW OBYWATELSKICH NOWEFIO NA LATA 2021-2030

PATRONI MEDIALNI: